HUKUK FAKÜLTESİ

Diplomaların Teslimi – Tek Ders – Yaz Okulu Hakkında Önemli Duyuru

Diplomaların Teslimi – Tek Ders – Yaz Okulu Hakkında Önemli Duyuru

DEĞERLİ ARKADAŞLAR;

            1. FİNAL SINAVLARI SONUCUNDA (BÜTÜNLEMEYE KALMAKSIZIN) MEZUN OLMAYA HAK KAZANMIŞ ÖĞRENCİLERİMİZİN, TRANSKRİPTLERİ İLE BİRLİKTE, DANIŞMAN HOCALARI OLAN ARAŞ. GÖR. CEMİL BUĞRA YAKUT'A BAŞVURMALARI GEREKMEKTEDİR. BU ÖĞRENCİLERİMİZ, ÖĞRENCİ ÇIKIŞ BELGESİ YERİNE DİPLOMALARINI DERHAL TESLİM ALACAK; BU ÖĞRENCİLERİMİZİN ADLİYE STAJI BAŞVURULARINDA HERHANGİ BİR GECİKME OLMAMASI TEMİN EDİLECEKTİR.

            2. SENATO KARARI GEREĞİNCE YAZ OKULU SONRASINDA TEK DERS SINAVLARININ AÇILMASINA KARAR VERİLMİŞTİR. ÖĞRENCİLERİMİZ, TÜRLÜ SEBEPLERLE DAHA ÖNCE HİÇ ALMADIKLARI BİR DERSTEN, EĞER SON KALAN DERSLERİ O DERS İSE, TEK DERS SINAVINA GİREBİLİRLER.

            3. BÜTÜNLEME SINAV PROGRAMIMIZIN YOĞUNLUĞU NETİCESİNDE (SINAV KAĞITLARININ HOCALARIMIZ TARAFINDAN SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİLMESİ İÇİN ZORUNLU OLAN ZAMAN DİLİMİ DE NAZARA ALINARAK) VE TEK DERS SINAVLARIMIZIN-YAZ OKULU DERS KAYDIMIZIN HUZURLU BİR ŞEKİLDE YAPILMASINI TEMİNEN, DAHA ÖNCE 22 HAZİRAN 2015 OLARAK AÇIKLANAN YAZ OKULU BAŞLANGIÇ TARİHİNİN 29 HAZİRAN 2015 OLARAK DEĞİŞTİRİLMESİNE KARAR VERİLMİŞTİR. NİHAYETİNDE, YAZ OKULUMUZ İLE ALAKALI OLARAK DAHA ÖNCE WEB SAYFAMIZDA İLAN ETTİĞİMİZ İLKELER ÇERÇEVESİNDE, YAZ OKULU İŞLEYİŞ TAKVİMİ ŞU ŞEKİLDE CERAYAN EDECEKTİR:

            – 19 HAZİRAN 2015 CUMA/23 HAZİRAN 2015 SALI GÜNLERİ YAZ OKULU DERS KAYIT İŞLEMLERİNİN YAPILMASI (ÖĞRENCİLERİMİZ NORMAL DÖNEM KAYITLARINDA OLDUĞU GİBİ DANIŞMAN HOCALARINA BAŞVURMAK SURETİYLE KAYITLARINI YAPTIRABİLECEKLERDİR.BUNUNLA BİRLİKTE, AÇILACAK DERSLERİN KESİNLEŞMESİNİ TEMİNEN RESMİ KAYITLARINI YAPTIRMADAN ÖNCE VEYA EŞZAMANLI OLARAK DANIŞMAN HOCALARINA YAZ OKULUNA HANGİ DERSLERDEN KATILACAKLARINI AÇIKLAYAN BİR MAİL DE ATMALARI FAYDALI OLACAKTIR; BU MAİLİ YAZ OKULU DERS PROGRAMININ AÇIKLANMASI İLE BİRLİKTE ATMAYA BAŞLAYABİLİRSİNİZ).

            – 24 HAZİRAN 2015 ÇARŞAMBA, YAZ OKULUNDA AÇILMASI KESİNLEŞEN DERSLERİN İLANI (ÖZELLİKLE YETERLİ ÖĞRENCİ SAYISINA ULAŞILAMAMASI SEBEBİYLE AÇILAMAYACAK OLAN DERSLERİMİZ ÖĞRENCİLERİMİZE BİLDİRİLECEKTİR)

            – 29 HAZİRAN 2015 PAZARTESİ YAZ OKULUMUZUN BAŞLANGIÇ TARİHİ.

            SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİMİZ, YAZ OKULU DERSLERİMİZ MODÜL DERSLER ŞEKLİNDE VE  HER BİR DERS İÇİN BİR HAFTA VE PAZAR GÜNÜ DE DAHİL OLMAK ÜZERE YEDİ GÜN ŞEKLİNDE DÜZENLENECEKTİR